Wolny czas z O R I G A M I

Origami to licząca prawie tysiąc lat japońska sztuka składania papieru.

Nadszedł czas na kolejną prezentację w ramach cyklu „Szkolna Galeria”. Tym razem bohaterką materiału jest uczennica klasy 1C Patrycja Wochna. Tę trudną sztukę składania papieru opanowała śledząc You Toube, gdzie wyszukiwała instrukcji niezbędnych do wykonania poszczególnych modeli. Nie ukrywa, że na początku były trudności, które dość szybko pokonała. Najbardziej zainspirowała się, skomplikowanym, origami modułowym.

Swoją pasję zaakcentowała na konkursie, który odbył się w 2018 roku, zdobywając od razu pierwsze miejsce.

W szkolnej bibliotece można podziwiać zaledwie część prac autorki, ponieważ niektóre z nich po prostu rozdała – można przypuszczać, że bardzo się spodobały! W przyszłości zamierza wykorzystać gazety do wykonywania swoich prac, co byłoby zgodne z ekologią.

Zachęcamy do obejrzenia modeli kolorowych zwierząt i różnych przedmiotów. Może kogoś z was zachęci to do takiej formy spędzania wolnego czasu, bowiem origami pobudza fantazję, wzmaga koncentrację oraz wyrabia zręczności manualne i uczy cierpliwości. Na całym świecie origami zyskuje wciąż nowych zwolenników. Zapraszamy do biblioteki!

Nauczyciele bibliotekarze