Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Młodzieżowa Rada to przedstawiciele malborskiej młodzieży oraz organ konsultacyjno-doradczy. Dzięki niej młodzi ludzie mogą czynnie uczestniczyć w życiu Malborka, a także inicjować różne działania. Reprezentanci wszystkich szkół są wyłaniani co roku, na drodze demokratycznych wyborów.

29 września powinny odbyć się zatem odbyć w naszej szkole takie wybory. Tym razem było jednak zupełnie inaczej…Mimo akcji informacyjnej oraz agitacji zgłosiło się tylko dwóch chętnych. A ponieważ I LO ma do rozdysponowania dwa mandaty, w związku z tym po raz pierwszy od wielu lat wybory nie zostały przeprowadzone, a dwójka kandydatów przeszłą obligatoryjnie. Kandydaci otrzymali mandaty i zostaną zaprzysiężeni na pierwszej sesji Młodzieżowej Rady Miasta. Jedynkę reprezentować będą: 

-Anna Karamon, uczennica klasy 3c4. Ania jest bardzo zaangażowana w życie społeczności szkolnej, współpracuje z samorządem uczniowskim. Ponadto jest przewodniczącą w swojej klasie. 

-Jakub Rzoska, który rok temu był przewodniczącym SU naszej szkoły. Kuba podczas swojej kadencji wykazał się dużym zaangażowaniem w sprawy szkolne i podjął mnóstwo działań, aby urozmaicić czas, który spędzamy w szkole. Naszym reprezentantom życzymy wielu pomysłów, które uda się zrealizować oraz motywacji do działania. Trzymamy za Was kciuki!  Zarząd Samorządu Uczniowskiego I LO