Wycieczka do Warszawy

29 listopada odbyła się wycieczka odbyła się wycieczka klas I do Warszawy. Zebraliśmy się o godzinie 5:00 na parkingu nieopodal szkoły, aby udać się w kilkugodzinną podróż do stolicy.

Po przyjeździe jako pierwszy cel obraliśmy Giełdę Papierów Wartościowych. Nowoczesny budynek wywarł ogromne wrażenie. Już samo wejście do gmachu wymagało spełnienia przez nas wszystkich procedur bezpieczeństwa. Następnie zostaliśmy przywitani przez przewodnika, tuż przy metalowej rzeźbie byka – symbolu hossy. Po krótkim wprowadzeniu zobaczyliśmy najważniejsze pomieszczenie i zostaliśmy wtajemniczeni w arkana maklerstwa (nieodzowną pomoc stanowił film konkursowy jednego ze szczecińskich liceów). Na zakończenie mieliśmy okazję obejrzeć wystawę starych, historycznych już, papierów wartościowych.Kolejnym etapem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Ewolucji. Tam mogliśmy dokładnie prześledzić dzieje naszej planety od czasów dinozaurów aż po współczesność. Dodatkową atrakcją okazały się szkielety prehistorycznych gadów naturalnej wielkości – prawdziwą furorę zrobił tyranozaur.

Nieodłącznym elementem każdego wyjazdu, a w szczególności do stolicy, są zakupy. I tym razem tradycji stało się zadość. Złote Tarasy jak zwykle były pełne klientów i wprost zachęcały przecenami,. Głodomorów zaś kusiły, niestety, fast foody.

Zmęczeni, ale zadowoleni szczęśliwie powróciliśmy do Malborka około 21:00. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że podróże kształcą.