Wykład w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii w I Licem Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku.

Zjedzeni to zespół, realizujący w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii projekt społeczny,

którego celem jest zwrócenie uwagi nastolatków na ich nawyki żywieniowe, problemy związane z otyłością, niedożywieniem i zaburzeniami odżywiania, jak i na pokazaniu skutków marnowania żywności. Tworzą go uczniowie klasy trzeciej o profilu biologiczno – chemicznym: Klaudia Staszkiewicz,  Emilia Sosnowska oraz  Bartosz Wiśniewski.

10 marca br. w auli szkoły uczniowie przygotowali dla swoich kolegów wykład   Zdrowe odżywianie  – podejmij wyzwanie! dotyczący szkodliwości nadmiernego spożycia napojów energetycznych. Oprócz informacji o składzie tych napojów, w szczególności zawartości cukru, zwrócili  przede wszystkim uwagę na skutki uboczne picia „energetyków”, wskazując przy tym alternatywę –  zdrowsze zamienniki. Uczniowie zostali wsparci merytorycznie przez malborską Panią dietetyk – Annę Błaszak,  która promowała  między innymi zdrowy nawyk,  jakim jest picie wody. Zwieńczeniem wykładu był quiz dla uczestników, a nagrodą ocena celująca z biologii.

Zespół Zjedzeni  aktywnie działa w mediach społecznościowych, gdzie można zobaczyć między innymi interesujący wywiad, jaki przeprowadzili z Katarzyną  Błażejewską -Stuhr, psychodietetyczką  oraz dietetyczką  kliniczną. Polecamy! Magdalena Kubaszewska, Izabela Łukasiewicz