Wymiana młodzieży I LO w Malborku ze szkołą partnerską z Niemiec.

W ramach kontynuacji wymiany polsko-niemieckiej kolejny raz nasze liceum gościło zaprzyjaźnioną szkołę Otto –Hahn-Gymnasium  z Monheim am Rhein. Odwiedziło nas 22  uczniów pod opieką pan Stefana Menke, pani Aliny Krones oraz Dr. Hagena Bastiana,   Uczniowie zwiedzili Trójmiasto, gdańskie Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Stutthof oraz Zamek w Malborku.

Celem wizyty było uzmysłowienie młodzieży okrucieństwa zbrodni wojennych dokonanych przez Niemców w trakcie okupacji wojennej oraz kontynuacja współpracy pomiędzy naszymi miastami oraz szkołami.

Oprócz obowiązkowych zajęć mieliśmy czas na integrację i wspólną zabawę.

W przyszłym roku uczniowie naszej szkoły pojadą z rewizytą do naszego miasta partnerskiego z Niemiec.

Dziękujemy nauczycielom za zorganizowanie wymiany Panu Stefan Menke, Pani Alina Krones, Dr. Hagen Bastian, Pani Agnieszce Jastrzębskiej oraz Panu Lesławowi Wądołowskiemu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.