Wycieczka klasy 1d i 2b

W dniach 14-16 czerwca klasy: 1d i 2b pod opieką wychowawców- Marii Seibert i Anny Jagielskiej oraz pani dyrektor Hanny Lalak uczestniczyły w wycieczce do Krakowa dofinansowywanej przez program ,, poznaj Polskę”.

Z Malborka wyruszyliśmy o godzinie 4 rano by około 13 zameldować się w Krakowie. Spragnieni wrażeń od razu ruszyliśmy na rynek i zwiedzaliśmy. Rozpoczęliśmy od muzeum podziemnego pod Sukiennicami gdzie dowiedzieliśmy się wielu niezwykle ciekawych rzeczy o życiu mieszkańców Krakowa w średniowieczu, o funkcjonowaniu miasta w tym okresie i architekturze,która przetrwała do dziś.

Następnie wysłuchaliśmy hejnału mariackiego i zwiedzaliśmy bazylikę Mariacką gdzie z bliska mogliśmy podziwiać ołtarz Wita Stwosza- jeden z najwspanialszych gotyckich zabytków w Polsce.

Na koniec zobaczyliśmy Barbakan- część fortyfikacji miejskiej i  jeden z  najcenniejszych zabytków  Krakowa.

Potem udaliśmy się na obiad i wróciliśmy  do hostelu by przygotować się na przedstawienie ,, Zimne Ognie” w teatrze Bagatela.

− „Zimne Ognie” to metafora teatru. Ludzie i ich historie nagle pojawiają się, błyszczą, ale też szybko znikają pozostawiając po sobie tylko piękne wspomnienia- mówił reżyser Maciej Sajur

Sztuka niezwykle nam się podobała. Chwilami wzruszała a potem rozśmieszała do łez.

Pełni wrażeń udaliśmy się jeszcze na spacer po rynku i wróciliśmy do hostelu by odpocząć przed kolejnym dniem wypełnionym wrażeniami.

Po śniadaniu czekała nas długo wyczekiwana Energylandia w której spędziliśmy niemal cały dzień. Fani ekstremalnych kolejek i adrenaliny odwiedzili drugą najszybszą i największą kolejkę w Europie- Hyperion. Bawiliśmy się niesamowicie i każdy znalazł coś dla siebie.

Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wieczorem wróciliśmy do Krakowa na kolację i spacer, który pozwolił nam zrozumieć jak piękne jest to miasto nocą.

Ostatniego dnia od rana zwiedzaliśmy Wawel. Zamek królewski, krypty królewskie oraz te,  w których pochowani są polscy wieszczowie i Dzwon Zygmunta. Dowiedzieliśmy się, że dzwoni tylko na specjalne okazje a gdy dotknie się go lewą ręką to nasze marzenie spełni się w pół roku. Następnie widzieliśmy dom papieża Jana Pawła II i dowiedzieliśmy się że mieszkając tu poznał późniejszego księdza i pisarza – Mieczysława Malińskiego. Potem zobaczyliśmy okno papieskie oraz Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius. Na koniec przeszliśmy pod teatr Juliusza Słowackiego podziwiając architekturę Krakowa.

W drogę powrotną wyruszyslimy około godziny 14 a o 23 przywitaliśmy Malbork.

Wróciliśmy zmęczeni ale szczęśliwi,  pełni wrażeń i wspomnień, które napewno zostaną z nami na  całe życie!

Dzięki wiedzy i ciekawostkom naszych przewodników wróciliśmy również bogatsi o nową wiedzę, którą chętnie będziemy wykorzystywać w szkole.

To był bardzo udany wyjazd- skomentowała na koniec  pani kierownik wycieczki Maria Seibert.

Podzielamy opinię Pani Marii i już nie możemy się doczekać kolejnych  podróży!!