XIII GALA FILMOWA Z OKAZJI DNIA PATRONA

Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły nakręcili etiudy filmowe na podstawie twórczości Henryka Sienkiewicza. Tym razem inspiracją były „Listy z podróży do Ameryki”, które powstały w czasie, kiedy pisarz przebywał za oceanem. Filmy zostały zaprezentowane podczas Dnia Patrona, którego kolejna edycja w formie Festiwalu Filmowego odbyła się w piątek (19 kwietnia) w Przyziemiu Karwanu w Muzeum Zamkowym.

Efektem pracy naszej młodzieży były trzy produkcje:

– klasa IIIA  „Wieczny spór”,

– klasa IIIB  „Grizzly w Kalifornii”,

– klasa IIIC „Amerykański sen”.

Filmy zostały ocenione przez jury, któremu przewodniczył Krzysztof Keński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Malborku. Wraz z nim w obradach wzięli udział Agnieszka Daniłów,  dyrektor Powiatowego Ogniska Plastycznego w Malborku, Arkadiusz Dzikowski, pracownik Działu Edukacji Muzeum Zamkowego i Kacper Jeżak, uczeń naszej szkoły.

Nagrody przyznano w następujących kategoriach:

–  REŻYSER: AMELIA NITKA 3C

– SCENARIUSZ: KLARA REKSA, AMELIA NITKA, ZUZANNA PLUTA, SARA SEIGERT 3C

– DŹWIĘK: MAJA CHMIELEWSKA 3C

– MUZYKA: DOMINIK KRÓL 3C, PAN ORŁOWSKI- KONSERWATOR ILO- POMOC SPRZĘTOWA

–  GŁÓWNA ROLA MĘSKA:  MICHAŁ BAJKOWSKI 3C

–  GŁÓWNA ROLA ŻEŃSKA: ANNA MAJCHER 3A

– ROLA DRUGOPLANOWA MĘSKA: DOMINIK KRÓL 3C, JAKUB MORITZ 3C

– ROLA DRUGOPLANOWA ŻEŃSKA: ZOFIA GACEK 3C

– ROLA EPIZODYCZNA: DOMINIK WRÓBLEWSKI 3C

– KOSTIUMY: 3C- CAŁA KLASA, KAŻDY WE WŁASNYM ZAKRESIE

– REKWIZYTY: 3C AMELIA NITKA, WERONIKA PAWLAK

– CHARAKTERYZACJA: 3A HANNA SKONIECZNA, BARBARA KREKOTEŃ

– ZDJĘCIA: 3A MICHAŁ TOBER, FRANCISZEK STACHOWSKI

– MONTAŻ: 3A FRANCISZEK STACHOWSKI

– NIE DZIEL SKÓRY NA NIEDŹWIEDZIU- NAJLEPSZA ROLA ZWIERZĘCA MAJA ULANOWSKA 3B

– EFEKTY DŹWIĘKOWE I WIZUALNE: ALEKSY SŁODOWNIK 3B

– NAGRODA SPECJALNA IM. DAVIDA ATTENBOROUGH’A 3B SCENARZYŚCI: ANIELA SZYMAŃSKA-SZTYM, KINGA RYMER

– WYKORZYSTANIE PLENERÓW ZAMKOWYCH 3C

– PLAKAT 3B JULIA HRYNKIEWICZ, MAJA ULANOWSKA

– NAJLEPSZY PLAKAT WEDŁUG PUBLICZNOŚCI ,,WIECZNY SPÓR’’ 3A AUTOR HANNA SKONIECZNA

Zwieńczeniem gali było wręczenie głównej nagrody za najlepszy film klasie IIIc przez dyrektor naszego liceum Hannę Lalak,.

W tym miejscu wielkie podziękowania należą się przedstawicielom Działu Edukacji Muzeum Zamkowego, którzy wspierali młodzież w realizacji nagrań, czyli Arkadiuszowi Dzikowskiemu i Tomaszowi Bogdanowiczowi. Słowa uznania kierujemy również w stronę współprowadzącego uroczystość Piotra Piesika, nauczyciela I LO.

W tym roku  nauczycielami czuwających nad przebiegiem festiwalu byli Małgorzata Konkol-Cioch i Rafał Kuziemkowski.