Z wizytą na GPW

Już po raz kolejny udało się zorganizować wizytę na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Tradycyjnie wyjazd skierowany był do klasy tzw. „biznesowej”, ale inni  chętni mogli  również skorzystać z propozycji. I tak   w poniedziałkowy poranek (o 6 rano !) stawili się uczniowie klas: 1d, 1b oraz kilkoro z klasy 1a.

W Warszawie na GPW czekała na nas pani przewodnik, która w interesujący sposób przedstawiła  krótką prezentacją na temat giełdy, ciekawe i ważne  fakty oraz zdarzenia z życia giełdy. Uczniowie mogli obejrzeć Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy i wyświetlane są na bieżąco notowania giełdowe. Wizytę na GPW zakończyliśmy grupowym zdjęciem przy  słynnym  stalowym byku, symbolu wzrostu gospodarczego.

Następnie wybralismy się na wiosenny  spacer po warszawskiej starówce.

Bezpiecznie wróciliśmy do Malborka późnym wieczorem.

Izabela Łukasiewicz