Zwolnieni z Teorii po raz kolejny w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w w Malborku!

Uczniowie Sienkiewiczówki włączyli się po raz czwartyw Olimpiadę Zwolnionych z Teorii!

W listopadzie do olimpiady przystąpiło kilkanaście zespołów, pełnych zapału i chęci zmian społecznych. Niestety pandemia utrudniła realizację pomysłów i zdemotywowała większość grup do działania. Liczymy na kontynuację zaczętych projektów w nowym roku szkolnym. Ostatecznie zostały ukończone dwa projekty społeczne: OdkryjMarienburg realizowany przez uczennice klasy 2a: Weronikę Wieliczko, Julię Jendernalik, Julię Dąbrowską, Agatę Lianę i Agatę Steiniger. Projekt jest reklamą społeczną, która zachęcamłodzież do zgłębiania lokalnej historii i poznania zamku w Malborku. Zespół chciał pokazać, że historia wcale nie musi być nudna!W mediach społecznościowych udostępniono materiały na temat średniowiecznej historii Malborka, inspirując tym samym młodzież do aktywności i kreatywności.

Kolejnym jest sQUEERrel realizowany przez uczennicę klasy 2c Magdę Zawicką oraz Annę Łukaszewską z II LO. Projekt edukujeo społeczności LGBTQ+, by w ten sposóbzmniejszyć zjawisko nietolerancji. Uczennice zwróciły uwagę na zjawisko dyskryminacji osób LGBTQ+, które wynikają bardzo często ze stereotypów i barku rzetelnej wiedzy.

Gratulujemy zespołom ukończenia projektów! Teraz czekamy na Galę Rankingu Szkół, gdzie będziemy celebrować sukcesy szkolnych społeczności, na które pracowały przez całą edycję. Podczas Gali dowiemy się, na jakich miejscach uplasowała się nasza szkoła, biorąc udział w olimpiadzie. Jednak to nie miejsce na liście jest dla nas najważniejsze – obecność w Rankingu to przede wszystkim znak, że stworzyliśmy miejsce w I LO w Malborku, w którym jest przestrzeń na praktykę, rozwój kompetencji przyszłości i radość z działania!

Izabela Łukasiewicz