PAMIĘTAJĄ, WRACAJĄ … – absolwenci I LO w Malborku

Trzeci tydzień nowego roku szkolnego 2019/2020 zakończył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku niecodziennym wydarzeniem. Po czterdziestu pięciu latach od ukończenia szkoły spotkali się – 20 września 2019 r. – absolwenci z klasy matematyczno-fizycznej. Obecnością zaszczycili swoich  uczniów ich nauczyciele: Pani Zofia Ochmińska, Pan Bolesław Kłopotowski i Pan Andrzej Krzemiński. Czytelnia szkolna wypełniła się bardzo licznym gronem przybyłych na spotkanie gości.

Przy wejściu witała wszystkich Dyrektor Hanna Lalak, która, rozpoczynając to sentymentalne spotkanie, odczytała listę obecności na podstawie klasowego tableau, znajdującego się w izbie tradycji szkoły.

W kalendarzu wydarzeń szkolnych I LO już niebawem kolejne spotkanie absolwentów. Szkołę odwiedzą tym razem maturzyści z roku 1989.

Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina…