Parafraza i soliści z 1 LO zaśpiewali na międzynarodowym festiwalu Open Gdynia

28 sierpnia br. zespół wokalny „Parafraza” oraz soliści: Pola Dzięgiel, Marta Orlich, Patrycja Fabiańska, Klaudia Laskowska, Szymon Jarmołowski oraz Michał Zdziennicki wystąpili na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Open Gdynia”. Wykonawców przygotowała Maria Seibert w ramach innowacji pedagogicznych.

Jest to jeden z większych konkursów wokalnych w Polsce, w którym co roku udział bierze kilkaset osób. W samej tylko kategorii 17-25 lat zaśpiewało niemal 80 młodych i niezwykle utalentowanych wokalistów z całego z kraju i zagranicy.

Konkurencja była ogromna a poziom niezwykle wysoki, dlatego chociaż nie udało się zdobyć nagród, to już sam udział a przede wszystkim zakwalifikowanie się do Festiwalu było dla uczestników ogromnym sukcesem. Rywalizacja z najlepszymi to również doskonała forma warsztatów, a zdobyte doświadczenie z pewnością zaowocuje podczas kolejnych występów, które planowane są już niedługo.

Nasza szkoła zostawiła jednak swój ślad i była reprezentowana na koncercie galowym Festiwalu w Muszli Koncertowej w Gdyni. Sukces ze studiem wokalnym „Balbiny” odnotowała uczennica klasy II b Patrycja Fabiańska, zespół zdobył  … miejsce.

zdjęcia: Jakub Uzdowski