Studniówka I LO

Chłodny, lutowy wieczór, godzina 18:00. Zostały 93 dni. Podręczniki, repetytoria, zbiory zadań, których sam widok sprawia, że ciało przechodzi dreszcz. Ta jedna noc to moment, kiedy wszyscy oddaliliśmy od siebie wizję dnia, który wkrótce nadejdzie.

Uczniowie pojawiali się i stopniowo wchodzili do środka, tak samo jak rodzice oraz nauczyciele. Zastawione stoły, przygotowane posiłki i parkiet z nagłośnieniem wokół. Wszystko dopięte na ostatni guzik, by całość mogła wyryć ślad w naszej pamięci.

Wieczór rozpoczął tradycyjny polonez. Po nim ckliwe chwile czekały wychowawców, którzy mogli usłyszeć o sobie kilka ciepłych słów docenienia i podziękowania oraz otrzymać kwiaty wręczone przez klasowe delegacje. Podziękowania otrzymali też organizatorzy, zarówno ci spośród nauczycieli, jak i uczniów.

Dalej trwał już wyjątkowy bal, który przerywany był kolejnymi daniami, w tym też studniówkowym tortem, a także pokazem laserów i quizem na temat wychowawców.

Quiz pokazał, które klasy najlepiej znają swoich opiekunów, a także obfitował w śmiech i dobrą zabawę.

Przez cały czas towarzyszył nam zespół, który odpowiadał za muzykę (były własne wykonania, wybrane przez zespół utwory, a także te zamówione przez uczniów).

Ten wieczór z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci jako czas wspaniałej zabawy i integracji z rówieśnikami. Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego sposobu na spędzenie ostatniego wspólnego, beztroskiego wieczoru przed maturą.

Tegoroczni maturzyści
Nadia Kołkowska
Przemysław Steiniger

Więcej zdjęć na portalu malbork.naszemiasto.pl