SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku uczestniczyli w różnych formach uświetnienia 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Pod hasłem: Aby człowiek wiedział dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi” w auli szkoły odbyła się akademia, której rangę podniósł odświętny wystrój szkoły oraz galowy strój uczniów. Ponadto uczniowie wzięli udział w konkursie historycznym, w którym najlepsze okazały się klasy: 1c 3, 1b 4, 3a, 2b.

Jak co roku poczet sztandarowy I LO w Malborku wziął udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Liczna grupa młodzieży I LO w Malborku uczestniczyła także w XXIX Biegu Niepodległości.

Sukcesem zakończył się udział uczniów w Międzynarodowym Turnieju Szachowym:  Edwin Pruchniewski zajął IX miejsce, a Miłosz Wolak X – w kategorii 15-18 lat.

W czwartek, 14 listopada 2019 r., odbędzie się w auli I LO koncert pieśni patriotycznej „WOLNOŚĆ- Kocham i Rozumiem”. Dodatkowo wokaliści pojawią się na scenie także po południu, tuż przed konsultacjami dla rodziców.  Serdecznie zapraszamy!