TUŻ PRZED WYBORAMI DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO I LO…

Za nami poniedziałkowa debata; dym powoli opadł, troje kandydatów ścierało się na deskach sceny auli, w jednym z najzacieklejszych pojedynków merytorycznych ostatnich lat. W tym roku o posadę przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ubiegali się: Aleksandra Sosnowskaz klasy 1C/3, Edwin Pruchniewski z klasy 2D oraz Jakub Rzoska z klasy 1D/3.

Debata dzieliła się na cztery bloki – najpierw każdy z kandydatów odpowiadał na pytanie „Jakie zmiany wprowadzicie po objęciu stanowiska przewodniczącego”, aby później odpowiedzieć na pytanie skierowane indywidualnie do każdego z kandydatów. Spotkanie tradycyjnie zakończyły pytania od publiczności oraz mowy końcowe, które wywołały największy zgrzyt wśród rywali. Nie brakowało personalnych ataków, czy merytorycznych puent. Pozostaje pytanie – kto wygrał debatę? Każdy z uczestników starał pokazać się w jak najlepszym świetle, widać było przygotowanie oraz determinację w każdej z odpowiedzi, toteż nie da się jednoznacznie określić, kto zdominował polemikę.

Głównym wyznacznikiem sukcesu debaty  będzie frekwencja podczas środowych wyborów. Czy uda się przekroczyć magiczne 75% osiągnięte w ostatnich wyborach? – przekonamy się po finalnym przeliczeniu głosów. Pozostaje tylko życzyć powodzenia każdemu z kandydatów. Przypominamy, że wybory odbędą się już w tę środę od 8.30 do 14.00 w auli naszej szkoły. Wyniki ogłoszone zostaną już w piątek, podczas wspólnego kolędowania. Pożegnanie ze,, starym” samorządem i objęcie władzy przez nowych reprezentantów będziemy mogli świętować podczas apelu podsumowującego semestr, już w nowym, 2020 roku.

Jędrzej Jurczak