WYMIANA MŁODZIEŻOWA Z NORDHORN !!!

Odliczamy dni do wyjazdu.

Siedmioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza (z klas: 2A,2B,1A3,1C3) wraz z opiekunem, Panią Anną Jagielską, 22 września 2019 r. wyjedzie na tydzień do niemieckiego miasta Nordhorn. Kontynuujemy długoletnią tradycję partnerstwa naszego liceum z gimnazjum w Nordhorn. Uczniowie odwiedzą w tym roku nie tylko Nordhorn, ale także okoliczne miejscowości. Tym razem program wymiany młodzieży przewiduje prace projektowe w Papenburgu. Mieszkając więc w domach rodzinnych doskonalimy nasze umiejętności zarówno w zakresie języka niemieckiego, jak i języka angielskiego. Niecodzienną okazją jednak do kształtowania umiejętności językowych uczniów i ich kompetencji społecznych będą z pewnością zajęcia grupowe i prace nad realizacją projektu. Już teraz jesteśmy ciekawi tego nowego dla nas miejsca. Każdy wyjazd do Nordhorn to gwarancja poznania nowych przyjaciół, sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz niezapomnianych wrażeń. Obiecujemy podzielić się naszymi wspomnieniami po powrocie.