231.rocznica uchwalenia Konstytucji 3.Maja

To narodowe święto zostało również uczczone przez uczniów naszej szkoły. W placówce w widocznych miejscach pojawiły się okolicznościowe gazetki, a na korytarzach całej szkoły rozwieszone były biało-czerwone chorągiewki z napisem „3 Maja”. Młodzież mogła przeczytać, jak ważny był ten dzień w 1791 roku, ile niósł nadziei i wiary w zniesienie liberum veto, wolnej elekcji, a także jak istotne było nadanie większych praw mieszczanom i chłopom. Chociaż konstytucja ta obowiązywała tylko 14 miesięcy, była ogromnym osiągnięciem naszego narodu, który chciał zachować niezależność państwową.

We wtorek rano poczet sztandarowy reprezentujący I LO uczestniczył we mszy świętej w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, gdzie każdego roku gromadzą się na mszy za ojczyznę przedstawiciele władz miasta i powiatu, zaproszeni goście oraz młodzież.