Akcja Bookcrossing w I LO w Malborku

Nauczyciele bibliotekarze wraz z grupą uczniów z klasy 1D – Igorem Siemaszko i Karolem Sikorskim oraz z klasy 3C – Agatą Konefał, Natalią Krzyżanowską, Martyną Maruszak i Emilią Sosnowską, postanowili czynnie uczestniczyć w bookcrossingu, który polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.

Przygotowania do akcji trwały od początku roku szkolnego 2022/2023. By podzielić się książkami ze społecznością miasta Malborka, najpierw pozyskano dary, następnieksiążkipięknie zapakowano i zaopatrzono w ciekawe cytaty z literatury, a na końcu umieszczono w ogromnym wiklinowym koszu.

W celu „uwolnienia”  książek i podzielenia się z innymi radością czytania, darczyńcy wyruszyli w środę, 14 grudnia 2022, do Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej/Filii w Malborku oraz na bulwar nad Nogatem, gdzie umiejscowiona jest specjalna budka z półkami na książki.

Jesteśmy przekonani, że akcja będzie miała pozytywny oddźwięk i ucieszy nie tylko malborskich czytelników.

Zdjęcie 1 z 10

Nauczyciele bibliotekarze I LO