Wycieczka do Archiwum

W dnia 8.12.2022 roku, klasa 2B LO w Malborku wraz z nauczycielem historii Karoliną Serafin – Lasotą wybrała się na lekcje do Archiwum Państwowego w Malborku. Była to doskonała okazja do tego, aby zapoznać się z pracą archiwisty. Na uczniów czekała ciekawa prelekcja o tym jak korzystać ze zbiorów archiwalnych oraz to, że archiwa udostępniają swoje dokumenty online. Uczniowie dowiedzieli się m.in., gdzie mogą znaleźć informacje dotyczące ich przodków i w jaki sposób rozpocząć te poszukiwania. Poza tym zobaczyliśmy najciekawsze dokumenty, które są w posiadaniu malborskiego archiwum, wśród nich znalazły się źródła dotyczące odbudowy zamku z planami Conrada Steibrechta, mapy, dokumenty ekonomii malborskiej oraz prasy regionalnej -„Marienburger Zeitung”  (in. „Gazeta Malborska”).

z1

Zdjęcie 1 z 5

Była to niezapomniana lekcja historii i okazja do poznania wielu wspaniałych źródeł.