Autorski spektakl Zwierzyniec

„Dwie księgi,

nad którymi najwięcej myślałem i nigdy nie będę żałował,

że się nimi posłużyłem, to Świat i Teatr”

– Carlo Goldoni,

włoski komediopisarz.

Dzięki przychylności kierownictwa Klubu 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, w miniony czwartek 2.03.2023 roku uczniowie klas humanistycznych – 1B, 2B, 3B, 4B wraz z opiekunami mieli możliwość obejrzenia autorskiego spektaklu pt. Zwierzyniec.

Młodzież z uwagą śledziła grę aktorów amatorów z grupy teatralnej Zryw. Nic dziwnego, że spektakl na uczniach zrobił duże wrażenie, bowiem autorem scenariusza jest ich starszy kolega Robert Puczka, uczeń klasy 4A. Jego największą pasją jest teatr. Mimo, że nie ukończył jeszcze osiemnastu lat to jest uważnym obserwatorem ludzi i życia. Podjął się próby napisania scenariusza (mamy nadzieję, że autor przekaże jeden egzemplarz do biblioteki szkolnej!) i wyreżyserowania ponadczasowej, uniwersalnej komedii uwypuklającej charaktery poszczególnych pracowników ZOO. Swoje role świetnie odegrali pani sprzątająca, opiekunka słoni oraz pan konserwator.

Na zakończenie reżyser Robert Puczka zdradził, że z aktorami współpracuje już od roku: oni zawsze prezentują wysoki poziom! Efekty tej pracy obserwowaliśmy na scenie GKO. Reżyser, oprócz nazwisk aktorów amatorów, które wybrzmiały na scenie (osiem osób), przedstawił i podziękował inspicjentce Oliwii Jabłońskiej, autorce plakatu Weronice Wieliczko oraz realizatorowi nagrań Piotrowi Bogdanowiczowi – uczniom naszej szkoły.

Spektakl został także  uwieczniony na zdjęciach wykonanych fachową ręką i aparatem pana Artura Kubaszewskiego.

Po spektaklu, w foyer dawnego kina GKO czekała już dziennikarka malborskiego radia, by na gorąco zapytać widzów o wrażenia, padły stwierdzenia: interesujący, bardzo ciekawy…!

Oprac. Leokadia Prędota

I LO w Malborku