Doradztwo zawodowe w I LO w Malborku.

10 lutego uczniowie jednej z klas maturalnych naszego liceum mieli możliwość, dzięki współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, wzięcia udziału w e -wykładzie Moja własna firma. Jak to się zaczęło i jak pokonywać trudności? Prelegentka- to młoda osoba –  Barbara Chrześcijańska, która będąc jeszcze uczennicą liceum założyła wspólnie z kolegami własną firmę So!Socks, istniejącą do tej pory na rynku. Uczniowie  ze szczegółami mogli wysłuchać jakie trudności musiała pokonać firma, jak ważna jest determinacja i przede wszystkim współpraca zespołu. Na pewno była to interesująca lekcja dająca konkretne wskazówki dla osób chcących założyć działalność gospodarczą. Kolejny e-wykład  już za tydzień- Praca w sektorze bankowym.

Izabela Łukasiewicz- doradca zawodowy