“Dzieci dzieciom – Nutki wolności dla Ukrainy” w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku.

W piątek 25 marca 2022 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w  Malborku odbył się koncert charytatywny pt. “Dzieci dzieciom – Nutki wolności dla Ukrainy”.  W czasie tego wydarzenia usłyszeliśmy zespoły Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji: „Bursztynki”, „Balbiny” (grupy: „Balbinki”, „Balbineczki”, Binki) oraz „Impuls”. Gościnnie wystąpiły zespoły ze Sztumskiego Centrum Kultury- „Eski Floreski” i „Eseczki a  także nasz szkolny zespół wokalny „Parafraza” i absolwentka I LO – Klaudia Laskowska oraz goście z Ukrainy.

Podczas koncertu odbyła się zbiórka pieniędzy  Fundacji Nadzieja II, z przeznaczeniem na wsparcie osób, które znalazły schronienie w powiecie malborskim. W sumie zebrano 4719,55 zł. Zwieńczeniem koncertu był niesamowity pokaz laserów zasponsorowany przez firmę Pana Sebastiana Braneckiego „Forte Acoustic” ze Starego Pola.

Koncert poprowadzili uczniowie naszej szkoły – Oliwia Jabłońska, uczennica klasy 3b/4  i tegoroczny maturzysta Jakub Rzoska. Przed koncertem uczniowie Sienkiewczówki przygotowali wiele integracyjnych zajęć dla dzieci młodzieży – między innymi:  zabawy ruchowe, gry planszowe, malowanki czy błyskawiczną naukę języka polskiego!  Był to czas integracji polsko – ukraińskiej.      Patronat nad koncertem objęli starosta powiatu malborskiego, Pan Mirosław Czapla, a także burmistrz Miasta Malborka, Pan Marek Charzewski. Organizacji tego wydarzenia podjęli się Malborskie Centrum Kultury i Edukacji oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Malborku. Nad częścią artystyczną czuwała Pani Maria Seibert. Raz jeszcze składamy podziękowania za pomoc w przygotowaniu: dzieciom i młodzieży ze wszystkich zespołów artystycznych biorących udział w koncercie, ich prowadzącym, nauczycielom I LO w Malborku, wolontariuszom oraz wszystkim rodzicom i uczniom za przepyszne wypieki. Dziękujemy także Urzędowi Miasta Malborka-Wydziałowi Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą oraz Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku oraz naszym sponsorom: Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji, Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Miejskiemu Zakładowi Komunikacji w Malborku. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli Radio Malbork oraz Codzienna Gazeta Internetowa 82-200.pl. Ten miło spędzony czas zaowocował w bliższe poznanie naszych przyjaciół z Ukrainy i integrację z nimi.

Więcej zdjęć na portalu Malbork Nasze Miasto