Dzień na różowo w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Malborku!

W ubiegały piątek (21. 10.2022 r.) nasze korytarze przepełniły się kolorem różowym! Miało to na celu zwrócenie uwagi na problematykę raka piersi (październik jest miesiącem profilaktyki raka piersi ). W tym miejscu należy podkreślić, że to choroba, która najczęściej staje się przyczyną śmierci kobiet. Nieznana jest przyczyna jej powstawania i medycyna do tej pory nie potrafi znaleźć panaceum na to schorzenie. Należy ona do chorób cywilizacyjnych, która dotyka społeczeństwa na całym świecie. Od przeszło stu lat powstają w klinikach medycznych zespoły badawcze, które szukają jak najlepszych sposobów leczenia tej choroby. Dzięki ich pracy i opracowaniu metod leczenia można było ograniczyć tradycyjny dotychczas sposób usuwania chorych piersi (mastektomia).

Nasi uczniowie i pracownicy I LO także przyłączyli się do akcji . To była bardzo dobra okazja, na usystematyzowanie wiedzy z tego zakresu. Zachęcamy do odwiedzenia stron:

received_588428383222017

Zdjęcie 2 z 11