Uczniowie Sienkiewiczówki  w Warszawie.

W czwartek, 20 października br., klasa Id I oraz zespół „Parafraza” wraz  z opiekunami – panią Marią Seibert i Anną Jagielską udała się na wycieczkę do Warszawy.

Stare Miasto zachwyciło uczniów kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek. Nic dziwnego, że zostało ono wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO! Piękny, jesienny krajobraz stolicy dodatkowo urzekł spacerujących uczniów. Ciekawym doświadczeniem była obserwacja zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Głównym celem wyjazdu młodzieży był kultowy już spektakl „Metro” w reżyserii Janusza Józefowicza w teatrze Buffo. Uczniowie z niecierpliwością odliczali  godziny do wieczornego przedstawienia. Jak sami mówili – to była przyjemność i wzruszenie wysłuchać na żywo znanych im utworów w wykonaniu profesjonalistów. Pokaz laserów podczas musicalu był dodatkowym jego  atutem. Musical zakończył się owacjami na stojąco! Uczniowie byli zachwyceni wspólnie tak spędzonym dniem. Był to niewątpliwie  dzień pełen wrażeń!