Dzień Otwarty w I LO

25 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza  w Malborku odbył się Dzień Otwarty.

Pierwsi gimnazjaliści przybyli już przed godziną 10 rano… Zebranych gości i ich opiekunów powitał w auli przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Janek Zapolski- Downar, zapowiadając szkolny zespół muzyczny ForM w składzie: Marta Orlich, Marcin Oliński, Michał Zdziennicki oraz Michał Wójtowicz.  Spontanicznie, na prośbę nauczycieli, wystąpił  absolwent naszej szkoły, Paweł Tokarski – student chemii kosmetyków na UG, wykonując  utwór Franka Sinatry „My Way”.

Po „mocnym” akcencie muzycznym zaprezentowano zebranym film promocyjny szkoły, którego autorem i zwycięzcą  w konkursie – „Promuj swoją szkołę” jest Filip Markowski, uczeń klasy II a. Była to również dobra okazja, by wręczyć Filipowi nagrodę.

Pani dyrektor Hanna Lalak  serdecznie przywitała licznie zgromadzonych  gimnazjalistów, przekazując im informacje dotyczące oferty edukacyjnej na zbliżający się rok szkolny.

 W dalszej części uczniowie: Sandra Czechowska i Marcin Oliński  przedstawili w telegraficznym skrócie sukcesy naszych uczniów. Zwieńczeniem był występ tegorocznych maturzystów – Pauli Fiecek oraz Wiktora Grabowskiego z klasy III d.

Po części artystycznej gimnazjaliści udali się wraz ze swoimi „przewodnikami” – uczniami I LO- na zajęcia otwarte.

Nauczyciele liceum wraz z uczniami przygotowali ciekawą i bogatą ofertę zajęć – były to warsztaty z emisji głosu, quizy językowe i konkursy przedmiotowe,  lekcja o patronie szkoły, Henryku Sienkiewiczu, doświadczenia chemiczne czy turniej scrabble. Zajęcia z fizyki intrygowały gimnazjalistów  hasłem „Na fizyce chodzimy po ścianach”,  w bibliotece można było zmierzyć  się z układaniem na czas kostki Rubika czy zagrać w Casflov, Rummikub.

 W auli gimnazjaliści częstowani byli pysznym domowym ciastem, w sali gimnastycznej zaś  mogli kibicować rozgrywkom piłki siatkowej.  Dzień Otwarty naszej szkoły z perspektywy odwiedzających był udany! ….