Muzyczno-telewizyjny wyjazd Balbin i uczniów I LO do Warszawy

Już nie po raz pierwszy studio wokalne Balbiny z MCKiE wzięło udział we wspólnym wyjeździe z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. W poniedziałek (23.04) obie grupy pojechały do Warszawy, gdzie zwiedziły budynek Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza oraz obejrzały musical „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo.

 

Cel podróży był bardzo oczywisty – pasją zarówno Balbin jak i większości licealistów uczestniczących w wyjeździe jest śpiew i muzyka. To łączy i bardzo integruje, stąd tak dobra współpraca. Musical „Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza i wspaniałą muzyką Janusza Stokłosy był z pewnością dla nich doskonałą lekcją interpretacji i przekazywania emocji na scenie. 

Samo przedstawienie odnosiło się w swym temacie do sztuki Williama Szekspira, miało jednak zupełnie inne przesłanie niż w książce. Tu nie chodziło o spór dwóch zwaśnionych, bogatych rodzin, ale o konflikt międzypokoleniowy oraz brak uwagi i zrozumienia ze strony rodziców jak również o wszechobecne środki masowego przekazu i życie wirtualne często mylone z tym rzeczywistym. Tematy jak najbardziej aktualne i dające do myślenia. 

Drugim celem była wizyta w budynku TVP. Przewodnik a zarazem realizator techniczny fonii pan Maciej Łoś opowiedział o historii telewizji i przybliżył, w jaki sposób tworzy się programy telewizyjne. Grupa była więc w reżyserce, na planie „Pytania na Śniadanie” i na nagraniu programu dziecięcego „Domisie”. Niezwykle ciekawym miejscem okazała się sala z historycznym sprzętem oraz kukiełkami z dawnych bajek jak Jacek i Agatka czy Kulfon i Monika. 

Ta wizyta była ciekawa dla wszystkich, ale szczególnie ważna dla młodzieży z I LO działającej już medialnie czyli dla twórców Młodzieżowego Bigosu nadawanego w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 na antenie Radia Malbork.

Organizatorem wyjazdu była Maria Seibert, kierownik studia wokalnego „Balbiny” i nauczyciel I LO w Malborku. Wyjazd odbył się w ramach innowacji pedagogicznej „Szkoła talentów i młodych z pasją”.

Galeria: http://82-200.pl/2327,Pierwsze-spotkanie-mlodziezy-z-Trok-na-Litwie-i-I-LO-w-Malborku.html