Dzień otwarty w Sienkiewiczówce!

14 kwietnia 2023 roku, tuż przed godziną 9 rano, pierwsi goście zawitali w progi I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku. W auli szkolnej przywitali odwiedzających zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, którzy w tym dniu wcielili się w rolę przewodników po szkole. I Liceum Ogólnokształcące w Malborku zorganizowało Dzień Otwarty dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych z powiatu malborskiego i okolic. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki, bazą szkolną oraz poznać przyszłe koleżanki i kolegów.

Nauczyciele liceum wraz z uczniami przygotowali ciekawą i bogatą ofertę zajęć – warsztaty z emisji głosu, quizy językowe, fizyczne pokazy doświadczalne, konkursy  przedmiotowe czy turniej gry FIFA.

Licealni „piloci” oprowadzali po szkolnych korytarzach opowiadając o tradycyjnych imprezach: Dniu Patrona i przygotowywanych z tej okazji filmach oraz plakatach filmowych, które zdobią korytarze; prężnie działającym Samorządzie Uczniowskim, który aktualnie przygotowuje pożegnanie tegorocznych maturzystów – Henryki; akcjach charytatywnych w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu, Malwirze – malborskim wiosennym rajdzie; szkolnym zespole wokalnym Parafrazie, czy cyklicznych audycjach radiowych realizowanych przez naszych uczniów – Radio Bigos. Zwiedzający usłyszeli również o Olimpiadzie Zwolnionych z Teorii – jedynej praktycznej olimpiadzie, w której nasi uczniowie od pięciu lat realizują projekty społeczne. Finaliści Olimpiady Zwolnieni z Teorii – zaprezentowali uczniom swoje projekty społeczne, opowiadając o zajęciach ekologiczno- plastycznych,  które prowadzili dla swoich młodszych kolegów. Interesującym pokazem były egzotyczne zwierzęta – gekon lamparci, agama, ptasznik, skorpion czy karaczany, które prezentował młodszym kolegom licealista. Poza tym nasi uczniowie opowiadali o ciekawych miejscach, które w ciągu roku szkolnego odwiedzają w ramach wycieczek klasowych.

Wrażenie na zwiedzających zrobiła biblioteka szkolna, o której uczennice mówiły, że jest to  to przystań dla każdego! Można tu nie tylko poczytać, pograć w planszówkę czy w ramach odstresowania pokolorować przygotowany przez bibliotekarzy szablon kolorowanek. To miejsce, gdzie w ramach  „Galerii Szkolnej”,  bibliotekarze eksponują prace plastyczne czy literackie uczniów.

Uczniowie poznali też bazą sportową szkoły, gdzie w sali gimnastycznej kibicowali rozgrywkom piłki siatkowej oraz obserwowali zajęcia fitness, na boisku szkolnym zaś oglądali mecz tenisa ziemnego. Zwieńczeniem spaceru po Sienkiewiczówce była „wizyta” w przyszkolnym ogrodzie, który zaczyna „budzić się”, po zimie. Jednak najciekawszym okazem wzbudzającym podziw jest ponad 160-letni dąb szypułkowy, będący Pomnikiem Przyrody.

I Liceum Ogólnokształcące odwiedziło w blisko 800  uczniów z powiatu malborskiego, jak i spoza niego. Dziękujemy za tak liczne przybycie! Czekamy na Was!

Izabela Łukasiewicz – doradca zawodowy