Erasmus Polska Francja w 1 LO w Malborku.

1 LO w Malborku realizuje w ramach programu Erasmus wymianę młodzieży ze szkołą z Francji – Liceum Jean Talon z miejscowości Chalons en Champagne. w dniach 16-25 kwietnia.

Od niedzieli 16 kwietnia gościmy w Malborku 23 uczniów i 2 nauczycieli realizujących program o tematyce „Na szlakach średniowiecza w naszych krajach”. W ramach wymiany realizowane są trzy filmy związane z legendami i mitami średniowiecza. Produkcja filmów  realizowana jest na Zamku w Malborku w dniach 19-21 kwietnia. W ramach realizacji filmów uczniowie obu szkół wraz z nauczycielami odbyli warsztaty pisania scenariuszy oraz liczne próby kostiumowe, dźwiękowe, które odbyły się w 1 LO w Malborku. W trakcie pobytu uczniowie obu szkół uczestniczą w warsztatach ceramicznych oraz tworzenia witrażu w Szkole Łacińskiej, w warsztatach tworzenia plakatu w Szkole Plastycznej, oraz w zajęciach sportowo integracyjnych odbywających się w 1 LO w Malborku.

Współpraca między szkołami w ramach programu Erasmus otwiera przed uczniami możliwość poznania nowych przyjaciół, innej kultury i co dla ucznia najważniejsze to nabywanie umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim.

Podsumowaniem współpracy będzie Gala Filmowa, która odbędzie się 24 kwietnia w Auli 1 Liceum Ogólnokształcącego z udziałem zaproszonych gości oraz mediów. Koordynatorem ze strony francuskiej jest Pani Agata Fisson Czarnota oraz Pani Amina Benkamla-Fruitet. Osoby odpowiedzialne za realizację wymiany to Pani Agnieszka Jastrzębska oraz Pan Lesław Wądołowski z 1 LO w Malborku.