„Dziennikarstwo bez tajemnic”

30. października gościliśmy w naszej szkole Anię Szatybełko – prezenterkę Telewizji Superstacja i dziennikarkę Polsat Cafe. Od ósmego roku życia Ania związana jest również ze sceną muzyczną, dzięki czemu może poznawać świat show-biznesu z dwóch stron.

Ania poprowadziła warsztaty dziennikarskie z młodzieżą i podzieliła się ciekawostkami dotyczącymi branży dziennikarskiej i szeroko pojętych mediów. Uczestnicy spotkania na chwilę wcielili się w rolę profesjonalnych dziennikarzy, podczas zajęć z czytania tekstów lektorskich oraz mieli okazję zadać pytania, na które dotychczas szukali odpowiedzi. A któż inny jak nie dziennikarz, który na co dzień pracuje w telewizji jest idealnym adresem, pod który te pytania można kierować? (smiley) Blaski i cienie pracy w mediach, o których dowiedzieliśmy się podczas spotkania z Anią z pewnością dadzą nam do myślenia przy jednym z najważniejszych wyborów, przed którym wkrótce staniemy. Czy wybierzemy studia dziennikarskie? Czas pokaże – jednak pewne umiejętności, które kształtujemy poznając różne techniki dziennikarskie, z pewnością przydadzą nam się w szkole i być może również na innych kierunkach studiów.

W natłoku codziennych zajęć szkolnych, spotkania z takimi ludźmi, to cenna lekcja w drodze do znalezienia pomysłu – kim będziemy za kilka lat.