Wielki finał I Edycji Superligi hiszpańskiej

W dniu 13 marca 2023 r. rozpoczęła się I Edycja Superligi hiszpańskiej – konkursu prowadzonego w formie hybrydowej (zdalnej i stacjonarnie) i trwała ponad miesiąc. Podczas trwania konkursu  ósmoklasiści z różnych szkół podstawowych z powiatu malborskiego i sztumskiego rozwiązywali raz w tygodniu test dotyczący różnych tematów kulturalnych związanych z krajami hiszpańskojęzycznymi.

W fazie klasyfikacyjnej wzięło udział 43 uczestników. Etap ten był podzielony na 4 rundy. W każdej z nich uczniowie mieli do rozwiązania jeden test w formie zdalnej. Pierwszy dotyczył znanych miejsc, drugi muzyki, trzeci tradycji, a czwarty sławnych postaci w Hiszpanii i w krajach hiszpańskojęzycznych.

Do finału dostało się 20 najlepszych uczestników z fazy klasyfikacyjnej. Finał odbył się 19 kwietnia 2023 r. w Auli naszego liceum. Podczas finału uczestnicy rozwiązywali test na temat wydarzeń historycznych w Hiszpanii i w krajach hiszpańskojęzycznych. Rywalizacja pomiędzy uczestnikami była bardzo duża, dlatego potrzebna była dogrywka pomiędzy sześcioma z nich. Dogrywkę wygrały 3 pierwsze osoby, które poprawnie i najszybciej odpowiedziały na jedno dodatkowe pytanie z tematyki finałowej.

Zwycięzcy I edycji konkursu Superligi hiszpańskiej to:

I miejsce: Igor Daukszys – SP nr 2 im. Ignacego Krasickiego w Malborku

II miejsce: Julian Piekarski – SP nr 2 im. Ignacego Krasickiego w Malborku

III miejsce: Patrycja Dąbrowska – SP nr 2 im. Ignacego Krasickiego w Malborku

Osoby, które zajęły 3 pierwsze miejsca podczas etapu klasyfikacyjnego otrzymały wyróżnienie:

Klaudia Zawadzka – SP nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku

Bogusz Pańczak – ZSP nr 2 im. Wincentego Pola w Nowym Stawie

Julian Piekarski – SP nr 2 im. Ignacego Krasickiego w Malborku

Bardzo dziękujemy za uczestnictwo. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i dużo się nauczyliście. Czekamy na Was wszystkich w przyszłym roku w Naszej Szkole!

Saludos!

Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców przy I LO im. Henryka Sienkiewicza w Malborku i Wydawnictwu Draco za zasponsorowanie nagród do konkursu.

Osoby odpowiedzialne za zorganizowanie konkursu: Monika Zeltinger i Rafael Jose Saez Cara