Erasmus + w Sienkiewiczówce

Przez ostatni tydzień mieliśmy okazję gościć uczniów z francuskiej szkoły Jean Talon. Zaczęliśmy go od wspólnych prób i przygotowań do nagrywek, a także takich aktywności jak np. kręgle, dzięki którym lepiej się poznaliśmy i zintegrowaliśmy.

Środa, czwartek i piątek zostały poświęcone na tworzenie filmów, do których scenariusze obie strony stworzyły same przed przyjazdem. Grupa „aktorska” danego dnia spędzała kilka intensywnych godzin w zamku podczas gdy reszta korzystała z wolnego czasu uczestnicząc w warsztatach w szkole łacińskiej. Weekend był dla nas czasem odpoczynku po ciężkiej, lecz przyjemnej, pracy w poprzednich dniach. Sobota była dniem przeznaczonym dla Gdańska i Sopotu – zwiedziliśmy gdańska starówkę, w tym Muzeum Bursztynu.

Pod koniec dnia podziwialiśmy morze z sopockiego molo, niektórzy nawet odważyli się wskoczyć do wody – skutkowało to powrotem bez bielizny…. W niedzielę zorganizowaliśmy ognisko pożegnalne na terenie OSiRu – spędziliśmy ten czas na tańcach, śpiewach, pieczeniu kiełbasek i rozmowach – było naprawdę świetnie!!! Już wtedy wiedzieliśmy, jak trudno będzie się z nimi rozstać. Poniedziałek to punkt kulminacyjny pobytu Francuzów w Malborku. Odbyła się gala filmowa na której obecni byli pan Waldemar Lamkowski, pani Agnieszka Daniłow, pani Sylwia Grabowska, pani Aneta Kwiatkowska oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Obejrzeliśmy nasze gotowe filmy, z których jesteśmy bardzo dumni (wyszły genialnie!!) i zjedliśmy pyszne ciasto. Mieliśmy jeszcze czas na ostatnie rozmowy i tańce z nowymi przyjaciółmi.

I nadszedł czas wyjazdu… Poszliśmy jeszcze raz zobaczyć się z naszymi ukochanymi, francuskimi gośćmi, pomóc im przy bagażach, pomachać i powiedzieć –  À BIENTÔT EN FRANCE !!!