Europejski Dzień Języków Obcych w I LO w Malborku!

27 września 2021 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza odbyły się po raz trzeci szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych, który w Europie obchodzony jest od 20 lat (pierwszy raz 26 września 2001 r.). To święto ma na celu promować wielojęzyczność w Europie.

Reprezentanci wszystkich klas rywalizowali ze sobą w konkursie, odpowiadając na różnorodne pytania dotyczące zagadnień kulturalnych i ciekawostek związanych z wieloma językami (angielski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, francuski i włoski).

Spośród czternastu trzyosobowych drużyn najwięcej punktów zdobyli uczniowie klas: 3B/3 (Filip Święcicki, Oliwia Więcek, Miłosz Tarapata), 2A (Marcin Mierzwiński, Aleksander Miller, Malwina Dzierżawska) oraz 3A/4 (Karolina Wojniak, Bartosz Bożek, Filip Sobuń). Zwycięzcom gratulujemy   a wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wielkie zaangażowanie podczas konkursu.

Za przygotowanie merytoryczne konkursu odpowiedzialni byli nauczyciele języków obcych, w szczególności pani Agnieszka Jastrzębska oraz pan Rafael Saez Cara.

Rafael Jose Saez Cara