Europejski Dzień Języków w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku

We wtorek 26 września br. świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W tym dniu odbył się tradycyjny już konkurs sprawdzający znajomość różnych zagadnień związanych z językami obcymi. Został on przygotowany i przeprowadzony przez pana Rafaela Saeza Carę oraz panią Agnieszkę Jastrzębską, we współpracy z nauczycielami języków obcych. Uczestniczyły w nim, jak zawsze, 3-osobowe reprezentacje z każdej klasy, które zacięcie ze sobą rywalizowały.

Wyniki konkursu – po dogrywce – prezentują się następująco:

I miejsce – klasa  2A w składzie: Beniamin Socha, Cyprian Piróg, Maja Mettel

II miejsce – klasa 1A  w składzie: Kamila Makarenko, Magda Majewska, Maja Lubińska

III miejsce – klasa 3C w składzie: Klara Reksa, Michał Bajkowski, Amelia Nitka

Nagrody oraz słodkie upominki wręczyła pani dyrektor Hanna Lalak.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie!

W ramach  obchodów Europejskiego Dnia Języków  uczniowie wykonali także fantastyczne plakaty obrazujące ciekawostki językowe, które zostały rozwieszone w szkole i będzie można je podziwiać do końca tygodnia.

Natomiast podczas lekcji języków obcych uczniowie mogli przystąpić do przygotowanych przez nauczycieli różnych aktywności, między innymi wielojęzycznych „wyzwań językowych”.