„Fit Event – Żyj Świadomie”

Dnia 21 lutego 2020 roku w auli I LO w Malborku odbyły się warsztaty „Fit Event – Żyj Świadomie” skierowane do uczniów malborskich szkół podstawowych oraz licealistów.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii” przez dwa zespoły z naszej szkoły – „Jedz co chcesz, wyglądaj jak chcesz” (w składzie: Jakub Majkrzak, Paweł Nowak z klasy 1c/3) oraz projekt „(nie)zdrowe” (w składzie: Martyna Romaniak, Patrycja Trzcińska z klasy 2C oraz Patrycja Murawska z Liceum Katolickiego). Warsztaty dotyczyły poprawy świadomości wśród młodzieży z zakresu żywienia i aktywności fizycznej. Pierwszy wykład poprowadzony przez Panią dietetyk Patrycję Kwiatkowską dotyczył zdrowych nawyków żywieniowych i prawidłowej diety. Następnie Pan Mateusz Kulągowski – trener personalny, wygłosił prezentację na temat FBW, czyli treningu dla początkujących.

Zaprezentował się również projekt „Jedz co chcesz, wyglądaj jak chcesz”, który opowiedział nam o metodzie IIFYM. Na gości czekały również konkursy z nagrodami – quiz wiedzy, który dotyczył treści wykładów oraz konkurs pompek. Spotkanie umilił zdrowy poczęstunek.