Geometria – Wykład

W czwartek 8 czerwca nasi szkolni matematycy mogli uczestniczyć w wykładzie Pana Bronisława Pabicha! Spotkanie zostało zorganizowane w Gimnazjum nr 1 w Malborku i było skierowane do młodzieży, która tak jak on, fascynuje się zagadkami matematyki.                  

Pan Pabich jest doktorem nauk pedagogicznych z czterdziestoletnim stażem pracy w szkołach średnich i uczelniach wyższych. Działa w Zarządzie Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki i jest liderem polskiej Grupy Roboczej SNM „Geometria Cabri”. Swoją pasję do geometrii nierozerwalnie wiąże z muzyką, właśnie dlatego zaczął swój występ zachwycającym popisem zdolności gry na pianinie. Następnie
z prawdziwym zapałem rozpoczął wykład o geometrii, używając przy tym nowoczesnej technologii, jak np. programu „Geogebra”, a także modelów zaskakujących brył geometrycznych i gier edukacyjnych.                                                                                           Uczniowie byli pod wrażeniem osoby Doktora Bronisława Pabicha. Otwarty, wesoły człowiek, o ogromnej wiedzy, którą potrafi przekazać. Dziękujemy za spotkanie z Panem!

oprac. Dawid Zakrzewski, 2c