Na Wesele! Na Wesele!

dav

12 czerwca 2017 roku uczniowie klasy II a: Aleksander Chojnowski, Jakub Czarnecki, Andrzej Kulik i Mateusz Nieścier odczytali w studiu Radia Malbork fragmenty  „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Na początku września bowiem odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda zaproponował, aby lekturę wybrali Polacy. Najwięcej głosów otrzymało właśnie „Wesele”,  którego scenę 7. aktu II będzie można usłyszeć w malborskim radiu w interpretacji uczniów naszej „Sienkiewiczówki”. W sobotę, 2 września 2017 roku głośnemu czytaniu towarzyszyć będzie motyw muzyki wiejskiej kończący akt II dramatu, który na skrzypcach odegrał Mateusz Nieścier.

dav

Szczególne podziękowania składamy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Malborku za zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu.