Hiszpański konkurs ¡Olé!

Dnia 17 marca 2017 roku w Gdańskim Liceum Autonomicznym  nasi uczniowie z drugiej klasy: Emilia Krawczyńska, Lidia Jastrzębska i Dawid Zakrzewski, wzięli udział w VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Hiszpanii i Krajach Hiszpańskojęzycznych ¡Olé!. W konkursie uczestniczyło 11 zespołów reprezentujących szkoły z Gdańska i okolic. Uczniowie rozwiązywali zadania związane z różnymi aspektami kultury hiszpańskiej i krajów hiszpańskojęzycznych. Reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku wzięła udział w tym konkursie po raz pierwszy, ale pokazali,  że bez problemu mogą konkurować z bardziej doświadczonymi.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za Wasz wysiłek, zaangażowanie i odwagę i życzymy dalszego umacniania relacji z językiem i z kulturą hiszpańską. ¡Bravo chicos!:

oprac.Rafael Jose Saez Cara