I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza – na niebiesko !

Dnia 06 kwietnia 2022 r. gościliśmy w szkole zespół teatralny Płomyki ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku. Twórczyniami spektaklu pt. „Rozumiem świat inaczej” są nauczycielki SOR-W,  ale to gra młodych aktorów (podopiecznych ośrodka) przykuła uwagę wszystkich odbiorców.

Jak pisze jedna z uczennic klasy 1b, Kinga Urbańska:

Przedstawienie opowiadało historię małej dziewczynki z autyzmem, która nie chciała na początku bawić się z innymi dziećmi. Siedziała samotnie odmawiając, jednak kiedy prosili dalej ona przełamywała swój strach. Owocowało to radością ze spędzania wspólnie czasu. Występ ukazywał jak ciężko ludziom z autyzmem nawiązywać relacje. To inni muszą zrobić pierwszy krok, żeby oni mogli poczuć się dobrze. Są zagubieni wśród głośnych dźwięków i tłumów ludzi. Widzą świat w inny sposób, ale to nie znaczy, że nie jest on piękny. Aktorów nagrodzono brawami i aplauzem na stojąco. Łzy wzruszenia popłynęły po policzkach, dzięki zrozumieniu jak ważnymi, wrażliwymi i pięknymi osobami są ludzie z autyzmem.

Nasi wyjątkowi goście wywołali łzy wzruszenia nie tylko społeczności szkolnej (uczniów, nauczycieli, dyrekcji), ale także wyjątkowych gości- pana wicestarosty Waldemara Lamkowskiego oraz burmistrza miasta Malborka- pana  Marka Charzewskiego.

IMGP8234

Zdjęcie 1 z 51

Dziękujemy Wam, Promyki, za to wyjątkowe spotkanie 🙂 !