I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Malborku po raz kolejny wśród najlepszych liceów w Polsce!

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” 27 stycznia 2021 r. opublikowała po raz dwudziesty trzeci Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem kandydatów do liceów i techników, ich rodziców i wychowawców. Ranking stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum i technikum, które doprowadza ich do studiów i ułatwią zdobycie wybranego zawodu.

Na liście najlepszych liceów w Polsce po raz kolejny znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im . Henryka Sienkiewicza w Malborku, zajmując 501. miejsce i otwierając wykaz liceów wyróżnionych BRĄZOWĄ TARCZĄ. W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane z 2186 liceów ogólnokształcących dotyczące wyników matury z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych, sukcesy w olimpiadach, osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. W województwie pomorskim I LO w Malborku zajmuje w rankingu Perspektyw 31. miejsce.

Dyrekcja szkoły i nauczyciele gratulują wszystkim licealistom, którzy przystępując do olimpiad i konkursów przedmiotowych wypracowali kolejny sukces naszej szkoły.