Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Niestety, wielkimi krokami zbliża się koniec kadencji obecnego samorządu i czas na zmiany. W tym tygodniu na szkolnym Facebooku można zobaczyć kandydatów na stanowisko przewodniczącego oraz zapoznać się z ich programem.

A oto oni:

Antonina Klimkowska kl. 2c4
Malgosia Mirocha kl. 2d4
Mateusz Prusik kl. 1a

Właśnie rozpoczęła się kampania wyborcza, która potrwa do piątku (29 stycznia). 1 lutego odbędzie się debata wyborcza, a 3 lutego (w środę), po dniu ciszy wyborczej, zaplanowaliśmy głosowanie w systemie online.

A oto kandydaci i ich programy :

Siemka! Jestem Mateusz z klasy 1a4. Postanowiłem wziąć udział w tegorocznych wyborach na przewodniczącego samorządu. Krótko o mnie: Pochodzę z małej miejscowości Bystrze. Gram na gitarze, jestem speedcuberem oraz należę do stowarzyszenia „3M”. Poza tym co jakiś czas udzielam się w różnych akcjach charytatywnych.
To z grubsza, ale przede wszystkim mam spore doświadczenie na takich stanowiskach jak: gospodarz klasowy, przewodniczący samorządu oraz członek pocztu sztandarowego.
Zgłosiłem swoją kandydaturę, ponieważ pełniłem taką funkcję rok temu w szkole podstawowej i chciałbym sprawdzić się również tutaj. Nie chciałbym kiedyś żałować, że nie spróbowałem, a wiem że dam z siebie wszystko.
Co oferuję? Myślę, że mogę podarować sobie oklepane teksty i przejdę do konkretów. Po pierwsze chciałbym rozwinąć w naszej szkole oddział sportowy. To znaczy częste organizowanie turniejów w piłkę siatkową, nożną oraz wielu innych sportach. Prócz tego rozwinąłbym część e-sportową. Różne mecze pomiędzy szkolnymi drużynami w Fife, csa czy inne gry będą u nas na porządku dziennym.
Będę również chciał kontynuować działania rozpoczęte przez poprzedni samorząd.
Ponad to w planach są projekty nad przesunięciem sklepu „Kaufland” pod samą szkołę oraz załatwienie najlepszego papieru toaletowego na rynku prosto do szkolnych łazienek.
To tylko niektóre z wielu moich pomysłów, o których będę informować w kolejnych dniach.
Zagłosuj! Nie pożałujesz.