„I Liceum Ogólnokształcące w WOŚP- bez focha!”

W dniach 11.01.2019 r.- 13.01.2019 r.  w Malborku odbywały się różnego rodzaju akcje związane z 27. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I Liceum Ogólnokształcące przyłączyło się do nich na kilka sposobów.

W sobotę, 12.01.2019 r. odbył się 2. Bieg „Policz się z cukrzycą”, z którego to dochód przeznaczony był w całości na wsparcie WOŚP. Wzięły w nim udział: uczennica klasy 3c, Lidia Jastrzębska oraz opiekun Koła Wolontariatu I LO- p. Marta Matylewska- Stec. Zaledwie trzykilometrowy bieg stawiał na dobra zabawę i ogromną dawkę śmiechu!

Z kolei 13.01.2019 r.  w auli Szkoły  Podstawowej nr 5 wolontariusze naszej szkoły wsparli akcję poprzez poprowadzenie mini kiermaszu puzzli oraz gier planszowych. Anielską Kawiarenkę wzbogaciły ciasta własnej roboty- również upieczone przez uczniów naszej szkoły.

Miniony weekend  to chwile niezapomnianej zabawy, satysfakcji i dumy z możliwości czynienia dobra! Cieszy nas fakt, że I Liceum Ogólnokształcące mogło przyłączyć się do bicia rekordu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bez focha!