I LO podpisało umowę z Eurofins w sprawie programu stypendialnego dla absolwentów

We środę (26 lutego) nastąpiło zawarcie umowy między I Liceum Ogólnokształcącym w Malborku, a firmą Eurofins o długofalowej współpracy. W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli Jan Zborucki, kierownik kadr Eurofins, Joanna Reszka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku oraz Stanisław Sumowski, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Malborku.

Podpisanie umowy wiąże się przede wszystkim ze wsparciem programu stypendialnego, czyli pokryciem kosztów studiów zaocznych absolwentów szkoły, a także gwarancją miejsca pracy w malborskiej siedzibie firmy Eurofins, a więc międzynarodowej grupie laboratoriów. Obecna współpraca polega  też na tym, że młodzież korzysta z doświadczeń pracowników Eurofins. Uczniowie chodzą tam na warsztaty, pracują przy komputerach, mikroskopach. W tym roku odbyły się już dwa takie zajęcia na terenie firmy, szkoła będzie też gościła pracowników firmy, którzy przeprowadzą warsztaty w auli. Koordynatorem współpracy ze strony szkoły jest Joanna Lamkowska, nauczyciel chemii, przy wsparciu Magdaleny Kubaszewskiej, nauczyciela biologii. Projekt jest głównie skierowany do klas biologiczno-chemicznych, ale nie tylko. Współpraca I LO z firmą Eurofins odbywa się od czasu, kiedy tylko firma pojawiła się na rynku malborskim.