II d na Targach metropolitarnych w Gdańsku

W środę 18 kwietnia na terenie Amber Expo w Gdańsku odbyły się siódme Metropolitalne Targi Pracy, w których  uczestniczyli uczniowie I LO  dzięki współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Malborku.

Metropolitalne Targi Pracy Pomorza to jedna z obowiązkowych imprez nie tylko dla poszukujących nowego zatrudnienia. To także inspirująca propozycja dla tych, którzy myślą o założeniu działalności gospodarczej lub są na wstępnym etapie planowania kariery zawodowej. Podczas targów funkcjonowały strefy tematyczne. Największą z nich organizatorzy adresowali do  poszukujących zatrudnienia, zarówno dorosłych jaki i młodocianych.
Przedsiębiorcy szukający pracowników na zbliżający się sezon wakacyjny „wyszli” z ofertą w strefie pracy letniej. Przed pierwszym spotkaniem z pracodawcą warto jednak doszlifować wszystkie elementy CV. Na targach  można było zrobić  to w strefie rozwoju, w ramach tzw. Alei Rekrutacji. Tutaj specjaliści podpowiadali , w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i jak opracowywać skuteczne resume. Z kolei na stanowisku fotografa niektórzy uczniowie  mogli wykonać profesjonalne zdjęcie do swoich dokumentów aplikacyjnych.

Dla tych, którzy marzą o byciu własnym szefem przygotowano specjalną Strefę Przedsiębiorczości. Tutaj  uczniowie mogli dowiedzieć się skąd wziąć środki na rozpoczęcie działalności, jak rozwinąć swój pomysł w dobrze prosperujący biznes, a także gdzie szukać niedrogiego i profesjonalnego miejsca na siedzibę dla swojej firmy.
W  Centrum Rozwoju Talentów, uczniowie mogli odkryć ich zawodowe predyspozycje i określić dalszą ścieżkę kariery. Za pomocą interaktywnego Informatora Zawodowego sprawdziliśmy jakie kierunki kształcenia cieszą się największą popularnością i w jakich branżach najłatwiej o atrakcyjną pracę.

Uczniowie klasy tzw „biznesowej” wzięli udział w ciekawych warsztatach   z Ka

rolem Wyszyńskim „youtuberem”,  autorem kanału Szukam pracy  -„Jaka będzie twoja przyszłość? Praktyczny warsztat dla szukających pomysłu na siebie”.  Podczas warsztatu uczestnicy poznali  narzędzia, które pomogą im znaleźć pracę: – macierz kariery – by wiedzieć czego chcemy, markę osobistą – jak ją stworzyć i jak ją komunikować oraz network – czym jest, jak go używać, jak go stworzyć – oraz umiejętności sprzedaży siebie, by dostać lepszą pracę.

Izabela Łukasiewicz