II miejsce w ogólnopolskim projekcie „Polska Stolica Recyklingu”!

Sienkiewiczówka będzie pierwszą placówką publiczną w Malborku z ogrodem wertykalnym.

Zajęliśmy III miejsce w konkursie” Polska Stolica Recyklingu” !

Kongres Miast Polskiej Stolicy Recyklingu. Edukacja ekologiczna, smart city, ule z recyklingu. Debaty, wykłady, warsztaty – nowoczesny wymiar recyklingu elektrycznych śmieci.

1 marca 2023 pan Piotr Zimbał reprezentował szkołę na Kongresie Miast w Słoku, koło Bełchatowa.

Pierwszego dnia kongresu odbyła się konferencja złożona z paneli dyskusyjnych między innymi: „Eko edukacja i kampanie społeczne”, „Szybko, sprawnie SMART- city i mądre społeczeństwo”, „Pszczoły to kosmopolitki”.

Polska Stolica Recyklingu – które miasto zdobędzie tytuł? Która szkoła wygra 50 000 złotych. Kongres Miast Fundacji Odzyskaj Środowisko już wkrótce.

Wieczorem na uroczystej Gali wręczono nagrody dla zwycięskiego Miasta i szkoły. Naszą nagrodę o wartości 10 000 złotych ufundował In Post. Zebraliśmy 13 902 punkty rywalizując z setką szkół w Polsce.

Akcja udała się dzięki zaangażowaniu c a ł e j  szkoły. Elektrośmieci przynosili: uczniowie, ich rodzice, pracownicy szkoły, nauczyciele. Ponadto wspomogło nas szereg malborskich firm, które zgłaszały chęć udziału w projekcie po nagłośnieniu akcji w Radio Malbork i na facebooku szkoły.

Drugi dzień Kongresu Miast w Bełchatowie to zwiedzanie zakładu Maya Victory, gdzie uczestnicy obserwowali proces recyklingu elektrycznych śmieci z czerwonych pojemników.

Hasło „Bądź eko” zostanie z naszą szkołą na długo. „Żywa ściana”- ogród wertykalny będzie nam przypominał, aby zmierzać w stronę nowoczesnej edukacji ekologicznej.

Małgorzata Konkol-Cioch                                                                                                        Piotr Zimbał