Integracja klas pierwszych w malborskiej Sienkiewiczówce!

W dniach 12.09. – 13.09. 2022 r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym w Sztutowie. Po raz pierwszy odbył się on  w  ośrodku „Promyk”, które okazało się doskonałym miejscem na wiele aktywności. Harmonogram wyjazdu był tak zaplanowany, by wystarczyło czasu na  zabawę i śmiech, rozmowy o emocjach, współpracę oraz wspólne chwile. Uczniowie uczestniczyli nie tylko w zajęciach ze szkolnymi specjalistami, ale także z panią Izą Łukasiewicz, szkolnym doradcą zawodowym, która przekonywała do zaangażowania się w  szkolne inicjatywy, by w ten sposób „odkrywać siebie”.

Z kolei pani Magda Adamska  wprowadziła młodzież w świat idei wolontariatu.

Był to czas poznawania siebie nawzajem, w czasie którego nie zabrakło  śpiewu, spacerów, gier terenowych, czy  wspólnego ogniska. Wyjazd zwieńczyła prezentacja artystyczna klas. Należy podkreślić, iż wyjazdy integracyjne klas pierwszych w pierwszej połowie września mają swoją długą tradycję w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku. Cieszymy się, że wróciły (po pandemii Covid-19) do swej pierwotnej formy.

IMGP0178

Zdjęcie 2 z 18