Klasa 1A sadzi las

27 marca klasa 1A wybrała się do nadleśnictwa Wilki w celu zasadzenia drzew. O godzinie 8:00 wyruszyliśmy spod szkoły i niedługo potem przybyliśmy na miejsce.

Nie marnując czasu, zabraliśmy się do pracy. Pracowaliśmy w parach – jedna osoba kopała, druga wsadzała sadzonki do ziemi. Praca była ciężka głównie ze względu na warunki – było chłodno i wiał zimny wiatr, z nieba nieustannie siąpił deszcz. Jednak pracowaliśmy bezustannie i z wielkim poświęceniem… 🙂 Nie zważaliśmy na to, że marzniemy, że na rękach tworzą się pęcherze i krwawią dłonie (mamy na to dowód w postaci zakrwawionego szpadla). W końcu nadszedł koniec pracy (zasadziliśmy ok.1000 drzewek) i udaliśmy się na posiłek. Rozpaliliśmy ognisko i zaczęliśmy piec kiełbaski, pianki oraz chleb. Czekał również na nas poczęstunek przygotowany przez nadleśnictwo.

Choć pogoda nie dopisała, dobrze spędziliśmy ten czas, wspólnie bawiąc się i pracując. Chcielibyśmy podziękować nadleśnictwu Kwidzyn, a szczególnie panu Arturowi Braun, tacie naszego kolegi z klasy. Mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze pojedziemy do lasu w podobnym celu.

 

Justyna Okrucińska, klasa 1A