Śpiewać każdy może

Dnia 20.03.2015r w auli naszej szkoły z okazji pierwszego dnia wiosny odbył się coroczny konkurs „Śpiewać każdy może”. W muzycznej „rywalizacji” brały udział klasy 1,2 oraz gimnazjum „Awans”. Tegorocznym tematem konkursu były wiecznie żywe musicale. Zmagania uczniów oceniało jury w kobiecym składzie: nasza nauczycielka języka polskiego- Pani Jowita Uniewicz, wicedyrektor szkoły- Pani Joanna Lamkowska oraz dyrygent chóru- Pani Bożena Belcarz. Poziom był bardzo wysoki, ponieważ wszystkie klasy zaprezentowały się z jak najlepszej strony. Na scenie pojawił się deszcz, przenieśliśmy się w klimaty orientalne, uczestniczyliśmy w prawdziwej uczcie w oberży, byliśmy świadkami miłosnych perypetii pomiędzy Dannym i Sandy z „Grease”, nazwaliśmy Wokulskiego wariatem i przekonaliśmy się, że to pieniądze rządzą światem. Po długich obradach jury ogłosiło werdykt, który adekwatny do poziomu konkursu był bardzo zaskakujący. III miejsce zajęła klasa II a („We’re all in this together”) oraz gimnazjum „Awans” („Summer night”). Na drugim miejscu uplasowały się również dwie klasy II c („Pójdziemy razem”) oraz I a („Singing in the rain”/Umbrella”). W tym roku na najwyższym miejscu na podium stanęły, ku zaskoczeniu wszystkich również dwie klasy II e („Kramu tego król”) oraz II b („Wokulski to wariat”). Jury doceniło także talenty solistów- Zosię Chmurę Ic, Martynę Kwidzińską II f oraz Filipa Paziaka z Gimnazjum „Awans”. Nikt nie został pominięty, ponieważ klasy, które nie zdobyły nagrody otrzymały dzień bez stresu za niezapomniany występ.Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Mamy nadzieję, że atmosfera, która panowała w pierwszy dzień wiosny pozostanie w naszych sercach na bardzo długi czas.