Klasa 2A na zamku malborskim.

W ramach nagrody za najlepsze zdjęcia zamku w Festiwalu Filmowym z okazji Dnia Patrona uczniowie klasy 2A wraz z wychowawczynią, p. Agnieszką Kuper, odwiedzili malborską twierdzę w czwartek 17. czerwca . 

Czekały na nas dwie atrakcje. Pierwszą z nich była gra terenowa. Zostaliśmy  podzieleni na 8 grup i ruszyliśmy śladem enigmatycznych wskazówek, przygotowanych przez p. Tomasza Bogdanowicza. Dzięki przemyślnie skonstruowanym zadaniom, mogliśmy poznawać zamek sami, by ostatecznie rozwiązać hasło, którym była łacińska sentencja „Fratres, Deus vult!”. Było to motto krzyżowców podczas krucjat do Ziemi Świętej, oznaczało: „Bracia, Bóg tak chce!”.

Następnie p. Bogdanowicz zaprowadził nas w miejsce, które na co dzień jest wyłączone ze zwiedzania – strychy Zamku Wysokiego. I to było niesamowite.Chodziliśmy, mając świadomość, że pod nami jest zamkowy kościół lub inne pomieszczenia.

   Wszyscy byliśmy bardzo  zadowoleni z wycieczki – z mile spędzonego czasu i okazji zobaczenia tego, co zazwyczaj jest niedostępne.

                                                                                                               

                                                                                                             Opracował: Piotr Woźniak