Kolejna edycja ,,Śpiewać każdy może” za nami!

W czwartek, 21 marca odbył się coroczny konkurs „Śpiewać każdy może” (lub ,,musi”, bo funkcjonują obydwie nazwy tego festiwalu) organizowany przez samorząd uczniowski I LO pod okiem opiekuna, p. Jowity Uniewicz . Konkurs ten ma w naszej szkole wieloletnią tradycję i stał się skuteczną alternatywą dla uczniowskich wagarów związanych z pierwszym dniem wiosny. Biorą w nim udział klasy pierwsze i drugie oraz chętne klasy trzecie (z racji zbliżającego się wielkimi krokami maja, muszą raczej ,,śpiewająco” przygotować się egzaminów maturalnych). Każda klasa samodzielnie wybrała repertuar i formę prezentacji, tym razem w stylu szalonych lat 80 (co roku konkurs ma inny motyw przewodni). Jak zwykle nasi wspaniali uczniowie nie zawiedli. Pojawiło się mnóstwo pomysłowych choreografii i rekwizytów. Konkurs prowadzili: przewodniczący S.U.- Janek Zapolski- Downar i Alicja Gruza.

W tym roku w komisji oceniającej występy zasiedli: Pani Dyrektor Hanna Lalak, specjalistka od zajęć artystycznych, pani Maria Seibert, przedstawiciel S.U.- Julka Sobczyńska z klasy 3c oraz nauczyciel języka angielskiego – pan Dariusz Jasiński. Pod uwagę brano ilość występujących uczniów, pomysłowość, choreografię i wykonanie. Wszyscy wyśmienicie się bawili przy znanych i lubianych przebojach. Członkowie jury wysłuchali wszystkich występów, po czym udali się na naradę. W przerwie swoimi występami czas umiliły Pola Dzięgiel z klasy 2b oraz Paulina Ożóg z klasy 3e, laureatki ostatniego konkursu wokalnego, szeroko opisywanego już na naszej szkolnej stronie internetowej i samorządowym fb.

Po naradzie, decyzją komisji III miejsce otrzymała klasa 2c z piosenką „Kryzysowa narzeczona”, miejsce II- klasa 2b za wykonanie „I want to break free” i miejsce I ex aequo klasy 1b z utworem „Mniej niż zero” i 2a za kolejny przebój grupy Quenn „Radio GaGa”. Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie ,,Za wyjątkową osobowość sceniczną”. Nagroda powędrowała w ręce ucznia kl. 2b, Mikołaja Wierzbickiego, który brawurowo wcielił się w rolę Freediego Mercury.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Nikola Mikołajczyk kl. Ic