Koncert dla Pasiaka i Kociaka w I LO w ramach MBOJ

W sobotę, 9 grudnia, w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku odbył się wyjątkowy Koncert dla Psiaka i Kociaka, zorganizowany przez uczniów tej szkoły pod opieką Marii Seibert. Celem wydarzenia było zbieranie funduszy na rzecz Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Reks. Akcję wspierała prezes Stowarzyszenia, Krystyna Panek, która razem z młodzieżą zaangażowaną w inicjatywę zbierała środki.

Podczas koncertu goście mieli okazję skosztować pysznych ciast w kawiarence, wziąć udział w loterii, odwiedzić stoisko z gadżetami z wizerunkami zwierząt oraz wziąć udział w gorącej licytacji. Zebrano imponującą kwotę 5494,21 zł, a zbiórka będzie kontynuowana w poniedziałek w I LO, gdzie szkolna kawiarenka wciąż kusi słodkimi niespodziankami.

Koncert był częścią Malborskiego Budżetu Obywatelskiego Junior (MBOJ). Wśród zaproszonych gości znaleźli się burmistrz Marek Charzewski, Przewodniczący Rady Miasta Malborka Paweł Dziwosz, wicestarosta Waldemar Lamkowski oraz dyrektor I LO Hanna Lalak. W podziękowaniu za wsparcie otrzymali oni pamiątkowe kubki.

Przed występami młodych artystów prezentujących swoje umiejętności wokalno-taneczne ogłoszono wyniki wcześniejszych konkursów fotograficznego i literackiego. Nagrody wręczali członkowie Jury: Katarzyna Fabiańska z Codziennej Gazety Internetowej 82-200.pl, Łukasz Moczek (portal 82-200.pl) i Katarzyna Kot (MCKiE).

W konkursie fotograficznym wyróżniono uczestników w dwóch kategoriach. Wśród uczniów szkół podstawowych zwyciężyła Natalia Wojnicz, a kolejne miejsca zajęli Szymon Cybulski, Kajetan Rudzik i Wiktor Drozd. W kategorii szkół średnich pierwsze miejsce zdobył Borys Spichalski, a kolejne przyznano Izabelli Rykała, Magdzie Krupie, Katarzynie Wieczorek, Zuzannie Jędrzejczak.

W konkursie literackim nie było podziału na kategorie. Jury przyznało ex aequo dwie pierwsze nagrody: Szymonowi Cybulskiemu i Liliannie Bednarz oraz drugie miejsce dla Hanny Cyzan i Marcina Mierzwińskiego.

Po oficjalnej części wydarzenia publiczność mogła cieszyć się wspaniałymi występami uczniów malborskich szkół, którzy śpiewali i tańczyli na rzecz zwierzaków ze Stowarzyszenia Reks. Wieczór zakończył się gorącymi dźwiękami DJ-a, który rozgrzewał atmosferę, a towarzyszyła mu śpiewająca Maja Wesołowska.

Organizatorzy serdecznie podziękowali sponsorom, takim jak Barometr, Da Grasso, Geo-Mat, Karolina Wiejak, Kram, Leśna – pracownia florystyczna, OSiR w Malborku, Papa’s, Po Lodzie?, Restauracja Parkowa Przystań, Roma Drukarnia, Szkoła nauki pływania Delfin, Przedsiębiorstwo Handlowe Mat, Studio Omikron, Unkock Your English i Rusz się z Beti.

Zdjęcia dzięki uprzejmości www.82-200.pl