Konkurs fotograficzny w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Malborku rozstrzygnięty!

Konkurs fotograficzny „Ubierz się w książkę”- sleeveface, wraz z regulaminemzostał ogłoszony 16.02.2021 roku na fanpage biblioteki oraz stronie internetowej I LO w Malborku.

Autorskie fotografie miały przedstawiać okładki książek wraz z „dorysowaną” do nich resztą perspektywy, tworzących skomponowaną całość (sleeveface)  lub miały być odzwierciedleniem okładki (zdjęcie osoby upodabniające do okładki książki).

Organizatorom oprócz propagowania czytelnictwa zależało na  uaktywnieniu społeczności szkolnej, rozwój pasji fotograficznych oraz pobudzenie kreatywności, mając  jednocześnie świadomość trudności w obecnej, pandemicznej rzeczywistości.

Cieszymy się ogromnie, że znalazły się uczennice, które podjęły się trudu stworzenia wyjątkowych prac. Zuzannę Omieczyńską (2b/3) zainspirowały dwie książki: „Quo vadis” – Henryka Sienkiewicza oraz „Bakhita” – Véronique Olmi, Marcelinę Czarnotę (2b/3) zainteresowały „Imieniny” Małgorzaty Musierowicz,  zaś Julię Wiśniewską (2c/4) „Następczyni” Kiery Cass i „Gambit królowej” Waltera Tevis.

Jury stwierdziło, że „czego jak czego”, ale talentumożna dziewczynom pozazdrościć. Doceniając starania uczestniczek szczególnie wyróżniono Julię Wiśniewską, która poszła o krok dalej i oprócz makijażu uszyła specjalnie na tę okazję sukienkę. Drugie miejsce przyznano Zuzannie Omieczyńskiej , zaś trzecie miejsce Marcelinie Czarnocie.

G R A T U L U J E M Y.  P O D Z I W I A M Y. Zachęcamy wszystkich do oglądania wyjątkowych zdjęć.

Organizatorzy